Avantgárd Maszkabál

Avantgárd Maszkabál

Avantgárd divatbemutatóval, kiállításmegnyitóval és díjátadóval, tánccal, performanszokkal, bábos programokkal és filmvetítéssel kísért jelmezes maszkabálba várunk mindenkit február 9-én (péntek) 19 órától egészen éjfélig a MODEM-ben. A művészeti központ mindhárom szintjét megtöltő egész estés rendhagyó farsangi mulatságot Blattner Géza Billentyűk című kiállításához kapcsolódva rendezi a Vojtina Bábszínház a MODEM-mel és a Csokonai Színházzal közösen.

Részletes program

18.30: Kapunyitás – érkezés jelmezben (a jelmez nélküliek kalapot kapnak)

19.00: Emarionett – óriás marionettjáték – Medgyessy Ferenc Gimnázium és Művészeti Szakgimnázium (földszinti fogadótér)

19.15: Falansztert a MODEM-be! – pályázati eredményhirdetés és kiállításmegnyitó (Zöld kilincs művészeti kávézó előtti térrész)

A tárlatot megnyitja: Imre László Széchenyi-díjas irodalomtörténész

Zsűri: Asbóth Anikó, Gemza Péter, Kónya Ábel, Koroknai Edit, Láposi Terka

Moderál: Láposi Terka

19.45: Szabad a tér – megnyílik a 3. emeleti kiállítótér (infópulttól a lépcsőfordulókon át a 3. emeletre)

Schneider Jankó invitálása

20.00: Avantgárd divatbemutató – kifutón a jelmeztervező-pályázat résztvevői, majd jelmezben a Csokonai Színház színészei (3. emeleti kiállítótér)

Az öltözeteket zsűrizik: Halasi Rita (dizájnszakértő, kurátor, a MOME Ponton Galériájának igazgatója), Horváth Mari (Balázs Béla-díjas animációsfilm-rendező, forgatókönyvíró, bábtervező), Mátravölgyi Ákos (Blattner Géza-díjas bábtervező)

A divatbemutatót rendezi: Schneider Jankó

Zene: Czapp Ferenc (Novelle Performans zenekar)

20.45: Isadora – a természetesség jegyében – táncos performansz (3. emeletről a 2. emeletre)

A Vénkeri Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola balett-táncosai

Koreográfus: Poroszlay Éva táncpedagógus

21.00: Szívek, ha találkoznak – árnyjáték (2. emeleti kiállítótér, a Billentyűk című kiállításon)

A Vojtina Bábszínház Blattner inspirálta előadása

Rendező: Nagy Viktória

Tervező: Mátravölgyi Ákos

Zene: Czapp Ferenc

Játszók: Baditz Dávid, Hell Krisztina, Megyeri Béla, Mercs Máté, Reschofsky György

21.00: Picassotól szabadon (2. emeleti kiállítótér, a bejáratnál)

Bábos jelenet a Ciróka Bábszínház 2006-ban bemutatott világhírű előadásából

Játszók: a Vojtina Bábszínház társulatából Hajdú Péter, Magi Krisztina, Nagy Mónika, Schneider Jankó, Telenkó-Oláh Timie

21.15: A nagy dobás – avantgárd labdák – Medgyessy Ferenc Gimnázium és Művészeti Szakgimnázium (2. emeleti kiállítótér, a bejáratnál)

21.15: Álca – képzőművészeti akció – Medgyessy Ferenc Gimnázium és Művészeti Szakgimnázium (2. emeleti kiállítótér, a Billentyűk című kiállításon)

21.15: Klasszikusan és szabadon – táncos performansz (2. emeleti kiállítótér, a Tobreluts című kiállításon)

A Vénkeri Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola balett-táncosai

Koreográfus: Poroszlay Éva, táncpedagógus

21.30: Gesztusok – Majoros Gyula Blattner Géza-díjas bábtervező, szobrász zenés tárlatvezetése (2. emeleti kiállítótér, a Billentyűk című kiállításon)

Zenei közreműködők: Homoki Péter (gitár), Majoros Gyula (fúvós hangszerek), Polnauer Flóra (PollyFlow, ének)

21.30: A bábjátékos – alteregó – bábos akció (2. emeleti kiállítótér, a Billentyűk című kiállításon)

Előadó: Mercs Máté – Vojtina Bábszínház

21.30: Karma-Báb I. – színházi performanszok – Vígkarma/DESZ (2. emeleti kiállítótér, a Tobreluts című kiállításon)

Művészeti vezető: Halmi Gábor

21.30: Mozaiképítés – aki kapott az Álca alkotóitól mozaikdarabot, összeillesztheti a többiekével (2. emeleti kiállítótér, a Billentyűk című kiállítás bejáratánál)

21.45: Picassótól szabadon

Bábos jelenet a Ciróka Bábszínház 2006-ban bemutatott világhírű előadásából (2. emeleti kiállítótér, a bejáratnál)

Játszók: Hajdú Péter, Magi Krisztina, Nagy Mónika, Nagy Viktória, Scneider Jankó, Telenkó-Oláh Timea

22.00: Kontrasztok és karcok – kortárs szabadsággal – táncjelenet A Vénkeri Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola balett-táncosaitól (2. emeleti kiállítótér, a Tobreluts című kiállításon)

Koreográfus: Poroszlay Éva táncpedagógus

22.00: Morform – morfológiai morfondírozás (2. emeleti kiállítótér, a Billentyűk című kiállításon)

Mátravögyi Ákos bábtervező performansza

22.00: Varga Klára Edith Piaf-dalokat énekel (Zöld kilincs művészeti kávézó)

Részletek a Párizs hídjai című zenés előadásból

Edith Piaf: Varga Klára

Harmonikás: Ruszt Milán

Rendezte: Milosevits Péter

20.00-tól 22.00-ig: Avantgárd a vásznakon – filmek a terekben

Picasso kalandjai (Zöld kilincs művészeti kávézó)

Takács Vera werkfilmje (1. emelet)

Horváth Mari: A kékruhás kislány (művészetpedagógiai szoba)

Fekete-fehér filmek – Párizs, Isadora (belsőkert)

22.15: Szívek, ha találkoznak – árnyjáték

A Vojtina Bábszínház Blattner inspirálta előadása

Rendező: Nagy Viktória

Tervező: Mátravölgyi Ákos

Zene: Czapp Ferenc

Játszók: Baditz Dávid, Hell Krisztina, Megyeri Béla, Mercs Máté, Reschofsky György

22.15: Karma-Báb II. – színházi performanszok – Vígkarma/DESZ (2. emeleti kiállítótér, a Tobreluts című kiállításon)

Művészeti vezető: Halmi Gábor

22.40: Eredményhirdetés – a zsűri és a közönség döntése alapján (3. emeleti kiállítótér)

Játékmester: Schneider Jankó

22.45: Sztepp és charleston – Rhythm and Shoes Dance Club (3. emeleti kiállítótér)

23.00: Táncolnál Velem? – tánctanulás szabadon (3. emeleti kiállítótér)

Tánctanár: Badacsonyi Róbert

Zenél: a Novelle Performans zenekar

Ének: Nagy Mónika, Nagy Viktória, Megyeri Béla

A jegyek már kaphatók a pénztárban.

Belépő: 1000 / 500 Ft

Iratkozzon fel hírlevelünkre


hungarian english

menü